خدمات سیستم های مالی و حسابداری

آیا تابه‌حال برای شما اتفاق افتاده است که به‌عنوان مدیر مالی و یا رئیس حسابداری و یا حتی به‌عنوان حسابدار یک واحد تجاری، برای واحد تجاری موردنظر بخواهید که یک سیستم مالی یا یک نرم‌افزار حسابداری تهیه کنید؟! حتی برخی از واحدهای تجاری قبل از اینکه یک مدیر مالی یا حسابدار برای خودشان انتخاب نمایند، اقدام به انتخاب، تهیه و پیاده‌سازی یک سیستم مالی یا یک نرم‌افزار حسابداری می‌کنند! در موارد بسیاری نیز مشاهده ‌شده است که یک مدیر مالی، یک سیستم مالی را برای یک واحد تجاری تهیه و پیاده‌سازی نموده است اما پس از تغییر کادر مالی واحد مذکور و انتساب اشخاص دیگری به این سمت، آن‌ها سیستم مالی پیاده شده توسط مدیر قبلی را زیر سؤال برده و با اشکالات فراوانی که به آن می‌گیرند، خواستار تغییر و تعویض سیستم مالی و به‌ویژه نرم‌افزار مالی واحد تجاری می‌شوند.

در اینجا این پرسش ایجاد می‌شود که مبنای تهیه یک سیستم مالی یا یک نرم‌افزار مالی برای یک واحد تجاری چیست؟ آیا یک مدیر مالی باتجربه می‌تواند با اتکا به تجربه و دانش خود یک سیستم کارا را برای واحد موردنظر انتخاب نماید؟ اگر پاسخ شما به این سؤال مثبت است پس چگونه است که بعد از تغییر کادر مالی، مشکلی که در بالا ذکر شد ایجاد می‌شود؟!

بهتر است ابتدا نگاهی به نحوه انتخاب و پیاده‌سازی سیستم و یا نرم‌افزار مالی واحدهای تجاری داشته باشیم. برخی از مدیران صرف اینکه درگذشته از نرم‌افزار یا نرم‌افزارهای خاصی استفاده کرده‌اند و با هر دلیلی که از نتیجه راضی بوده‌اند دست به انتخاب و پیاده‌سازی سیستم برای دیگر واحدها می‌زنند و حتی گاهی دیده می‌شود که مدیر مذکور هیچ فرقی بین واحدها، اندازه آن‌ها، صنعت مرتبط و ... قائل نشده و سیستم خاصی را انتخاب می‌کند. حال بیایید خوش‌بینانه به موضوع نگاه کنیم. یک مدیر مالی مجرب را تصور نمایید که برای انتخاب سیستم موردنظر خود اقدام به تحقیق و بررسی سیستم‌های موجود در بازار نموده و سعی می‌کند بهترین و بروزترین سیستم موجود را انتخاب نماید و حتی از این هم فراتر رفته و نوع و اندازه کسب‌وکار و صنعت مربوطه را نیز در نظر می‌گیرد و تلاش می‌کند مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشد. در اینجا نیز سؤال و ابهام دیگری ایجاد می‌شود! آیا یک مدیر مجرب با تمام دانش و تخصص خود می‌تواند با توجه به محدودیت‌هایی چون زمان، بودجه و... همه سیستم‌های موجود در بازار را بررسی نماید؟! بله! روزگاری بازار سیستم‌ها و نرم‌افزارهای مالی و حسابداری کشورمان آن‌قدر کوچک و محدود بود که مدیران و کارشناسان مالی، حق انتخاب چندانی نداشتند اما وجود پیشرفت‌های سریع در علوم مالی و حسابداری منجر به ایجاد یک بازار رقابتی در این زمینه در کشور شده است بطوریکه امروزه، قطعاً پاسخ به چنین سؤال منفی خواهد بود. بااین‌همه، این پرسش به ذهن می‌رسد که باید چه کرد و راه‌حل این مشکل را در کجا بایستی جستجو کرد؟

در اینجاست که نیاز به یک گروه از کارشناسان «مجرب»، «تحصیل‌کرده»، «بی‌طرف» و «مسلط» بر سیستم‌ها و نرم‌افزارهای موجود در بازار کاملاً حس می‌شود. گروهی که بتوانند دائماً بازار کشور را تحت نظر داشته و با آگاهی از آخرین تغییرات در سیستم‌های مالی موجود در کشور و نیز با تسلط بر صنایع و کسب‌وکارهای مختلف قادر باشند مناسب‌ترین سیستم مالی را به متقاضیان محترم پیشنهاد داده و آن را به بهترین شکل در واحد تجاری مربوطه پیاده‌سازی نمایند.

به‌یقین، ما اولین کسی نبوده و نیستیم که به این خلأ و مشکل پی برده است اما اولین گروهی هستیم که با یک راهکار عملی، نخستین قدم‌ها را برای حل این مشکل برداشته‌ایم و با امید و یاری پروردگار متعال، «بهترین» نیز خواهیم بود. انشاالله...

 

کارشناسان «گروه مالیچی» در بخش سیستم های مالی و حسابداری، خدمات زیر را به مراکز، شرکتها و اصناف ارایه می نمایند:

- مشاوره، طراحي و پياده سازي سيستم هاي مالي و حسابداري

- مشاوره و فروش نرم افزارهاي مالي و حسابداري

- ایجاد كدينگ حسابها

- معرفي كادر مالي به مراكز، شركتها، موسسات و اصناف

 

برای مشاهده جزییات انواع نرم افزارهای مالی و حسابداری و مقایسه آنها می توانید به «فروشگاه مالیچی» مراجعه نمایید.